2017–2019 nemzetközi verseny fiatal zeneszerzőknek

Angol verzió itt / English version

VERSENYSZABÁLYZAT

1. SZERVEZŐK:A verseny főszervezője a krakkói Bronisław Rutkowski Zeneművészeti Szakközépiskola (Lengyelország).
    Partnerintézetek: Prof. Pancho Vladigerov Nemzeti Zenei és Előadó-művészeti Iskola (Burgasz, Bulgária) és „A Kőbányai Ifjúság Zenei Neveléséért Alapítvány” (Budapest).

2. CÉL: A verseny fő célja, hogy támogassa és elősegítse olyan kortárs zeneművek keletkezését, melyek a partnerországok (Lengyelország, Bulgária, Magyarország) népzenéje alapján készültek; ezzel gazdagítsa az iskolák népzenei oktatási anyagait, valamint minél szélesebb körben népszerűsítse a népzenét.

3. RÉSZTVEVŐK:A versenyt alapfokú, illetve középfokú zenei tanulmányokat folytató diákoknak szervezik. Magyar és külföldi állampolgárok egyaránt jelentkezhetnek a megadott tanulmányi háttér alapján.

4. TÉMA: Egy eredeti népzenei dallam feldolgozása valamelyik partnerországtól (mellékletben csatolva a választható 3 lengyel, 3 bolgár, 3 magyar népdal), egy kiválasztott ének- / hangszeres / énekes-hangszeres / elektroakusztikus / elektronikus együttes számára. Előnyt élveznek a művészien kidolgozott, kiváló minőségű előadási darabok, amelyek kreativitással ötvözika különböző kultúrákat. A résztvevők nem küldhetnek be saját országuk népdalai által inspirált műveket, kizárólag a partnerországok dallamait használhatják.

A darab időtartama nem haladhatja meg az 5 percet. Egy pályázó legfeljebb két darabot küldhet a versenyre. Korábban díjazott művekkel nem pályázhatnak. Kizárólag olyan pályaműveket fogadunk el, amelyeket még semmilyen formában nem publikáltak, nem adtak elő.

5. MÉDIA: A versenyre jelentkezéshez a műveket a következő módokon küldhetik a pályázatra:
    A) Kottaként (hagyományos papír alapú vagy digitális formában),
    B) Egyéb audiovizuális felvételek formájában.

Audiovizuális beadványok feltételei:
    a) A videofelvétel magas minőségű legyen, vágás és utómunka nélkül.
    b) A felvétel megszakítás nélkül lejátszható legyen, a kamera felvétel közbeni leállítása, illetve utólagos vágás nem megengedett.
    c) A felvételen tisztán látsszon az előadó (arca, kezei) és a hangszer.
    d) A videó elején bemutatkozás szükséges, amiben az jelentkező angolul elmondja teljes nevét és születési évét.
    e) A videofelvétel formátuma: MP4.
    f) Ha a felvétel tablettel vagy okostelefonnal készül, kérjük azt vízszintes nézetből elkészíteni.
    g) Amennyiben a felvétel nem felel meg a feltételeknek, úgy a versenyre való jelentkezést érvénytelennek tekintjük. Javított verzió beküldésére lehetőséget biztosítunk – kizárólag a megadott határidőn belül.
    h) A regisztráció során jóváhagyott felvételek módosítása, helyettesítése nem megengedett.

6. ZSŰRI: A benyújtott munkákat két fordulóban értékeljük:
    1) ORSZÁGOS ELBÍRÁLÁS – az egyes partnerintézményeken belül. A lengyel népi dallamokon alapuló műveket a lengyel, a bolgár népi dallamokon alapuló műveket a bolgár, a magyar dallamokon alapuló műveket pedig a magyar zsűri bírálja el.
    2) NEMZETKÖZI ELBÍRÁLÁS – az országonként nyertes kompozíciókat és előadásokat nemzetközi zsűri értékeli.

7. BEADVÁNYOK: A verseny első fordulójára a kottákat, illetve partitúrákat PDF-formátumban kérjük elküldeni. A műveket a szerző teljes neve helyett egy saját emblémával kell ellátni – ez a2. számú csatolmányban található. Kérjük, hogy ezt a jelentkezési lappal együtt küldjék el.

A beadványokat a következő e-mail-címre várjuk:

Beadási határidő: 2018. május 15.

Az e-mail tárgya „Folking with Erasmus+”legyen. Nagy méretű audiovizuális fájlokat Dropbox, WeTransfer vagy Mammutmail segítségével legyenek szívesek küldeni link formájában.

A felhasznált népdal címétmindenképpen tüntessék fel a jelentkezésben!
    Ha szerzői jogi törvények alatt álló dokumentumot használnak a kompozícióban, ahhoz a szerző beleegyezésére van szükség. A szerző személyes adatait tartalmazó emblémák és borítékok nélkül a beadványok nem fogadhatók el.

8. DÍJAZÁS:
    Az első díjról és a két különdíjról a zsűri dönt. A nyertesek bemutatják kompozícióikat Krakkóban, a verseny ünnepélyes eredményhirdetésén és gálakoncertjén, valamint nemzetközi publikációs lehetőséget kapnak a „Folking with Erasmus+”-projekt keretén belül.

9. A verseny minden résztvevője oklevelet kap részvételéről.

10. SZERZŐI JOGOK:Az összes beadott pályamű az Európai Unió és a Nemzeti Hivatalok nyílt licencének hatálya alá tartozik. A versenyre jelentkezéskor a résztvevők elfogadják, hogy a szervezők feldolgozhatják, regisztrálhatják a pályázati űrlapon szereplő személyes adataikat, valamint közzétehetik a versenyzők fényképét és eredményeiket a verseny szervezése és lebonyolítása folyamán.

Csatolmányok:

1. Népdalok