Iskolánk hivatalos neve:

Kroó György Zene- és Képzőművészeti Kőbányai Alapfokú Művészeti Iskola

Rövid nevünk: Kroó György AMI

A Kroó György AMI kiválóra minősített alapfokú művészetoktatási intézmény, mely 2011 óta tehetségpontként működik, és 2014-ben Budapest Főváros Közgyűlésének egyhangú döntése nyomán megkapta a Budapest Márka díjat.

Az iskola ünnepélyes keretek között 2011. október 18-án vette fel a modern magyar zenetudomány és zenekritika nagyhírű alakja, Kroó György zenetörténész nevét.

2017-ben és 2021-ben elnyerte a „Kiválóra akkreditált Tehetségpont” címet. Országos Tanulmányi Versenyek területi válogatóinak szervezője és lebonyolítója (Országos Népzenei Verseny Járdányi Pál emlékére, Budapesti területi válogató, 2020, 2023; Országos Klarinétverseny Budapesti területi válogató, 2012, 2018.)

A Cziffra György Fesztivál Mesterakadémiájának partnere 2018 óta, éves rendszerességgel.

2023-ban a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetsége és a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete a Kroó György Zene- és Képzőművészeti Kőbányai Alapfokú Művészeti Iskola részére a magyar művészeti-oktatás terén elért kiemelkedő eredményeiért a „Magyar Művészetoktatásért” szakmai díjat adományozta.

Iskolánk székhelye: 1102 Budapest, Szent László tér 34.

Itt működnek nagy együtteseink:

23 tanszakon, 1050 növendéket oktatunk (engedélyezett maximum), felkészült, fiatal művésztanári karral.

Tanszakaink:

1. KLASSZIKUS ZENE:

Billentyűs: zongora, csembaló; Vonós: hegedű, brácsa, gordonka, nagybőgő; Fúvós: fuvola (fife, piccolo), klarinét, szaxofon, oboa, furulya, trombita, harsona, tuba, tenorkürt, baritonkürt, vadászkürt; Akkordikus: gitár, harmonika, ütőhangszerek; Vokális: magánének; Kamarazene: kamarazene, zenekar; Zeneismeret: zeneóvoda, előképző, szolfézs, zeneirodalom, zeneelmélet.

2. NÉPZENE: Népi vonós: népi hegedű; Népi pengetős: tambura; Népi fúvós: népi klarinét, tárogató, népi furulya.

3. KÉPZŐMŰVÉSZET: rajz és festészet

Növendékeink hosszú évek óta kiváló eredményeket érnek el a nemzetközi, országos, regionális, budapesti, illetve kerületi versenyeken, különböző fesztiválokon, rangos kulturális, társadalmi s egyéb eseményeken.

Iskolánk kamaracsoportjaiban, zenekaraiban a gyerekek egymásra figyelve, egymást biztatva, együtt élik át a közös zenélés örömteli pillanatait. Az iskola nyilvános koncertjein, melyekből évente kb. 160-t tartunk, valamennyi növendékünk fellép családtagjai, barátai, ismerősei s a hangversenyekre látogató érdeklődők előtt.

A Kroó György AMI-ban folyó tehetséggondozó tevékenység a hagyományos nyári zenei, képzőművészeti, illetve összművészeti táborainkban folytatódik.

Hagyományos rendezvényeink:

• művésztanári hangverseny

• ismeretterjesztő koncertek a kőbányai diákok részére

• karácsonyi hangversenyek

• Kroó Tanulmányi Verseny

• óvodás koncertek a kőbányai óvodások részére

• ZeneKép kiállítás-koncert – a képzőművészeti és a hangszeres tanszakokra is járó növendékek rendezvénye

• képzőművészeti kiállítás

• nyílt nap

• kicsinyek hangversenye

• zenekari koncertek

• barokk kamarazenei koncert

• kamaraének koncertek

• kamarakoncertek

• osztályhangversenyek

• tanszaki koncertek

Az eredmények köteleznek: napról napra meg kell felelnünk az általunk igen magasra tett mércének.

Az iskolánk ismertségét a korszerű weblap és facebook oldal is segíti.